Blog

Strona główna / Blog / Jak dbać o meble na wymiar Legnica?

meble na wymiar w kuchni legnica

Jak dbać o meble na wymiar Legnica?

Meble na wymiar Legnica to długoterminowa inwestycja, która dodaje uroku i funkcjonalności wnętrzu. Aby cieszyć się nimi długi czas, ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Oto praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji mebli wykonanych z różnych materiałów.


 

Drewniane meble na wymiar Legnica

 
Drewniane meble są popularne ze względu na naturalne piękno i wytrzymałość. Aby je dobrze pielęgnować, zastosuj się do poniższych wskazówek:

 
 • Regularnie usuwaj kurz i zabrudzenia za pomocą miękkiej, suchej szmatki. Unikaj środków czyszczących zawierających alkohol, amoniak lub substancje drażniące, które mogą uszkodzić powierzchnię drewna.
   
 • Stosuj środki do pielęgnacji drewna, które odżywią i ochronią powierzchnię mebla. Do wyboru są środki uniwersalne lub dedykowane konkretnym rodzajom drewna.
   
 • Unikaj wystawiania mebli na bezpośrednie działanie słońca, bo może ono powodować blaknięcie drewna. Jeśli to niemożliwe, użyj zasłon lub żaluzji, aby ograniczyć ekspozycję na słońce.
   
 • Utrzymując odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu, zapobiegniesz przesuszaniu drewna. Korzystanie z nawilżaczy powietrza pomoże utrzymać właściwy poziom wilgotności.
Dodatkowo, ważna jest konserwacja. W przypadku drewnianych mebli, konieczne jest olejowanie. Wykonuje się je raz do roku lub co kilka miesięcy, jeśli meble są używane w trudnych warunkach - intensywnie eksploatowane lub narażone na działanie szkodliwych czynników.
 

Czyszczenie mebli na wymiar z płyty MDF

 
Płyta MDF jest popularnym materiałem stosowanym do produkcji mebli na wymiar ze względu na swoją trwałość i możliwość obróbki. Oto kilka wskazówek, jak o nią zadbać:


 
 • Unikaj moczenia mebli z płyt MDF wodą lub innymi płynami, ponieważ może to prowadzić do wypaczenia i zniszczenia materiału. Jeśli pojawią się plamy lub zabrudzenia, należy je natychmiast usunąć za pomocą delikatnej szmatki i łagodnego środka czyszczącego.
   
 • Stosuj specjalne preparaty do pielęgnacji MDF, które pomogą utrzymać jego wygląd i ochronić go przed uszkodzeniami. To uniwersalny surowiec, który oferuje kilka opcji wykończenia - mat, satyna lub połysk. Ważne, aby wybierać środki, które pozostawiają powierzchnię gładką, pozbawioną nalotu.
   
 • Unikaj wystawiania mebli z płyt MDF na bezpośrednie działanie wysokiej temperatury - nie stawiaj na niej gorących naczyń czy żelazka. Może to prowadzić do powstawania trwałych uszkodzeń.
   
 • Chroń meble przed długotrwałym działaniem wilgoci. Wysoka zawartość pry wodnej może prowadzić do deformacji płyty MDF. Jeśli mieszkanie jest wilgotne, zastosuj osuszacz powietrza.
   

Szklane elementy w meblach na wymiar

 
Szklane elementy dodają elegancji i przestronności każdemu wnętrzu. Oby cieszyły oko i efektownie eksponowały zawartość witryn lub innych mebli, należy je regularnie pielęgnować. Szkło: Oto kilka wskazówek, jak dbać o szklane powierzchnie:


 
 • Regularnie czyść szklane powierzchnie przy pomocy płynu do szyb i ręcznika papierowego. Unikaj stosowania środków, które mogą powodować rysy, takich jak magiczna gąbka, która działa jak papier ścierny i zamiast delikatnie ściągnąć brud, zdziera go.
   
 • Unikaj uderzeń i ugnieceń, które mogą prowadzić do pęknięcia lub odpryśnięcia szkła. Staraj się unikać ostrych przedmiotów, które mogą go zarysować.
Pamiętaj, że każdy mebel lub jego element może mieć specyficzne wymagania dotyczące pielęgnacji, które powinny być przedstawione w instrukcjach producenta. Przestrzeganie tych wskazówek pozwoli utrzymać meble w doskonałym stanie i cieszyć się ich pięknem oraz funkcjonalnością przez lata.