Blog

Strona główna / Blog / Kuchnie na wymiar Polkowice - rozwiązania do małej kuchni

Biała kuchnia na wymiar Polkowice. Minimalistyczne meble na wysoki połysk

Kuchnie na wymiar Polkowice - rozwiązania do małej kuchni

Kuchnia to przestrzeń, gdzie możemy swobodnie gotować i przyjmować gości. Niestety, w przypadku mieszkań o mniejszej powierzchni, marzenia o przestronnej i funkcjonalnej kuchni mogą okazać się trudne do zrobienia. Warto poznać kilka rozwiązań, które pomogą zmaksymalizować użyteczność mebli kuchennych.
 

Wysokie szafki kuchenne

Zabudowa wysoka - sięgająca sufitu - to świetne rozwiązanie do małych kuchni. Pozwala na maksymalne wykorzystanie miejsca. Mogą to być pojedyncze, wysokie szafki lub kombinacja dwóch rodzajów szafek, np. z otwieraniem standardowym i dźwigniowym.
 
 

Kosze i wysuwane półki

Kosze i półki to idealne rozwiązanie do przechowywania drobnego sprzętu lub wyposażenia kuchni - garnków, patelni. Zastosowanie półek i koszy w zabudowie pozwoli na praktyczne wykorzystanie przestrzeni i zyskanie dodatkowego miejsca do przechowywania.
 
 

Zainwestuj w urządzenia wielofunkcyjne

urządzenia wielofunkcyjne, tj. robot kuchenny pozwalają na oszczędność miejsca, które jest kluczowe w małej kuchni.
 
 

Zmień układ mebli kuchennych i wyposażenia

Czasami wystarczy małe przemeblowanie, aby zyskać więcej przestrzeni. Przestawienie - w miarę możliwości - sprzętów AGD może poprawić funkcjonalność pomieszczenia. Ustawienie lodówki, kuchenki i zlewozmywaka z regułą trójkąta roboczego, sprawi, że kuchnia będzie wygodniejsza.
 
Przydatne w małej kuchni są także urządzenia wielofunkcyjne, na przykład robot kuchenny. Pozwalają na oszczędność miejsca, które jest kluczowe.
 
 

Jasne kolory i powierzchnie odbijające światło

Jasne kolory takie jak biel, krem, beż optycznie powiększą kuchnię. Dobrym pomysłem do nowoczesnych kuchni jest zastosowanie powierzchni odbijających światło. Mogą to być meble kuchenne wykończone na wysoki połysk, czy nowoczesne kafle imitujące lustro. W małej kuchni sprawdzą się także przeszklone szafki, które nadadzą wnętrzu lekkości i dodadzą mu elegancji. Szklane szafki - szczególnie te umieszczone przy oknie - rozświetlą pomieszczenie.
 
 

Zaprojektuj otwartą kuchnię

Jeśli to możliwe, zastanów się nad otwartą kuchnią. Połączenie kuchni z salonem pozwoli na wykorzystanie większej przestrzeni i pełnego potencjału wnętrz. Pokój dzienny z otwartą kuchnią to trend ostatnich lat - chętnie jest wykorzystany w małych mieszkaniach. To sposób nie tylko na powiększenie kuchni i zyskanie nowych możliwości aranżacyjnych, ale także na jej doświetlenie. Często (szczególnie w starej zabudowie) kuchnia jest pozbawiona źródła naturalnego światła. Łącząc ją z salonem, rozproszymy światło i sprawimy, że pomieszczenie będzie przytulniejsze i jaśniejsze. Przełoży się to nie tylko na komfort gotowania, ale także na spadek kosztów za prąd - ciemna kuchnia wymaga zapalenia światła nawet wtedy, kiedy jest jasno.
 
 

Meble w minimalistycznym stylu

Minimalistyczne szafki stojące i wiszące sprawdzą się w małej kuchni. Gładkie, pozbawione zdobień fronty optycznie powiększą wnętrze, dzięki czemu wydaje się przestronna i uporządkowana. Meble tego rodzaju łatwo utrzymać w czystości - szczególnie jeśli są wykończone na wysoki połysk.
To dobry wybór niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzone całe mieszkanie. Minimalistyczne meble kuchenne można łatwo dostosować do panującego wystroju - o ile wybierzemy te w neutralnym kolorze. Dzięki niuansom - uchwytom lub gałkom do szafek - można w szybki sposób zmienić charakter całego wnętrza. To świetna wiadomość dla miłośników eksperymentów wnętrzarskich!
 
 

Meble na wymiar Polkowice

To idealny wybór do małych kuchni - pozwala na wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni. Dzięki temu można stworzyć meble dopasowane do wymiarów pomieszczenia, tj. szafki o niestandardowej wysokości lub szerokości. Zlecenie spersonalizowanego projektu to spore ułatwienie, z którego korzysta coraz więcej osób. W prosty sposób można zaaranżować oryginalną kuchnię, inną niż te oferowane przez sieci sklepów.
Firma Tomar to producent mebli kuchennych na wymiar, który tworzy najlepsze oferty mebli. Specjalizujemy się w produkcji mebli z najtrwalszych materiałów, na podstawie indywidualnego projektu - pojedynczych egzemplarzy i całej zabudowy kuchennej. Obsługujemy Klientów z miast - Lubin, Polkowice, Legnica i okolice.