Blog

Strona główna / Blog / Meble na wymiar w przestrzeni biurowej – stwórz idealne miejsce pracy!

meble na wymiar w biurze

Meble na wymiar w przestrzeni biurowej – stwórz idealne miejsce pracy!

Przestrzeń biurowa to miejsce wyjątkowe z kilku względów – to tutaj spędzamy niemałą część naszej doby, tutaj poznajemy nowych ludzi, ale przede wszystkim to tutaj musimy mieć idealne warunki do wypełniania codziennych obowiązków. Co więc zrobić, aby miejsce pracy było przyjazne, funkcjonalne, ale jednocześnie stylowe? Rozwiązaniem mogą być meble na wymiar!

 

Czy meble na wymiar są lepsze niż gotowe modele?

Gotowe meble to często rozwiązanie, które kusi nas swoją niską ceną. Czy jednak w ostatecznym rozrachunku okazuje się bardziej opłacalne? Zazwyczaj niestety nie. Ze względu na konieczność wyprodukowania wielu sztuk tych samych mebli, do ich produkcji nierzadko wykorzystywane są materiały gorszej jakości, tańsze i przez to mniej trwałe. Dlatego też regularna wymiana wyposażenia staje się koniecznością. Ostatecznie wydajemy więc więcej. Tymczasem w przypadku mebli na wymiar nie jest opłacalne wykorzystywanie tanich materiałów, ponieważ te mogłyby zniszczyć się jeszcze przed montażem. Każdy element – są to nawet zawiasy i uchwyty – musi cechować się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.
Gotowe meble nie pozwalają również w pełni wykorzystać potencjału dostępnej przestrzeni. W ten sposób łatwo o pozostawienie luki, która mogłaby przecież służyć nam na wiele różnych sposobów, a w takim przypadku pozostaje niezagospodarowana. 

 

Przestrzeń do pracy – jak powinna wyglądać?

Warto jednak zastanowić się nad tym, jak powinna wyglądać idealna przestrzeń do pracy. Wiele w tej kwestii mówi się o ergonomii – dlatego też biurka czy fotele należy wybierać niezwykle rozważnie. Muszą posiadać możliwość regulacji, tak, aby każdy pracownik mógł dopasować swoje miejsce pracy do indywidualnych potrzeb. 
Jednak biurka to niejedyne ważne elementy w przestrzeni biurowej. Czasami zapominamy też o właściwym miejscu do przechowywania oraz specjalnie wydzielonych strefach, w których możemy zrelaksować się w przerwie od obowiązków. One również mają duże znaczenie. 
W biurach nie brakuje też dokumentacji, która powinna być odpowiednio skatalogowana i przechowywana z dala od szkodliwych czynników (takich jak na przykład wilgoć). Papier niestety zajmuje sporo miejsca, ale jednocześnie należy zrobić wszystko, aby dostęp do niego był łatwy i szybki. Co sprawdzi się najlepiej? Mogą być to jednakowo wysokie szafki z półkami o odpowiedniej wysokości, jak i głębokie szuflady. 
A co z kącikiem dla pracowników? Tutaj nie może zabraknąć sprzętów, które pozwolą na przygotowanie kawy czy herbaty, a nawet podgrzanie posiłku. Przestrzeń ta przypomina zazwyczaj domową kuchnię, z tym wyjątkiem, że w tym przypadku lepiej zapewnić większą liczbę miejsc do siedzenia. 

 

Meble na wymiar w przestrzeni biurowej

Czy więc meble na wymiar kuchenne, łazienkowe bądź szafy wnękowe mogą okazać się potrzebne w przestrzeni biurowej? Jak najbardziej! Jeżeli zależy nam na dobrym samopoczuciu pracowników, konieczne jest stworzenie komfortowego miejsce do pracy. 
Aby jednak nie marnować wolnego miejsca (co jest częste przy wykorzystywaniu gotowych mebli), dobrze jest postawić na elementy wykonywane na wymiar. Będą to wspomniane wcześniej szafy odpowiednie do przechowywania (na przykład dokumentów) czy kąciki wypoczynkowe. Zamiast nudnej, standardowej łazienki, warto też postawić na nieco bardziej przyjazdy wygląd tego pomieszczenia. Mogą być to na przykład szerokie szafki pod umywalkę z dodatkowym miejscem do przechowywania.