Blog

Strona główna / Blog / Wyjątkowa aranżacja rustykalnej kuchni - meble na wymiar Lubin

meble na wymiar lubin w jadalni. drewniany stół i krzesła przed schodami. Za stołem znajdują się meble salonowe, w tym fotel i szafka z telewizorem

Wyjątkowa aranżacja rustykalnej kuchni - meble na wymiar Lubin

Styl rustykalny rozkwitł w okresie romantyzmu, kiedy wiejska sielskość była uznana za ideał życia. Swój rozwój zawdzięcza charakterystycznym XVIII-wiecznym meblom oraz aranżacjom cenionym na zachodzie Europy, szczególnie w Anglii i Francji. Wyjątkowość tego stylu opiera się na prostocie, naturalnych materiałach i (czymś, co trudno imitować) efekcie zużycia - to trzy filary stylu, który ciągle ewoluuje pod względem form i barw. 

 

Styl rustykalny rozkwitł w okresie romantyzmu, kiedy wiejska sielskość była uznana za ideał życia. Swój rozwój zawdzięcza charakterystycznym XVIII-wiecznym meblom oraz aranżacjom cenionym na zachodzie Europy, szczególnie w Anglii i Francji. Wyjątkowość tego stylu opiera się na prostocie, naturalnych materiałach i (czymś, co trudno imitować) efekcie zużycia - to trzy filary stylu, który ciągle ewoluuje pod względem form i barw.

Nowoczesne kuchnie rustykalne stanowią połączenie postarzanych elementów z eklektyzmem, słynącym z różnorodności. Kuchnie inspirowane wsią - przedstawione w katalogach - bazują na wielu rodzajach materiałów i mebli, które pozornie należą do dwóch różnych światów, jednak dobrze zaaranżowane, efektownie współgrają.


 

Drewno - podstawa stylu rustykalnego

Drewno to podstawowy materiał w aranżacji rustykalnej. Jego gatunek (a więc co za tym idzie, kolor), wiek i stan determinują wygląd całego wnętrza. Zdarza się, że w starych domach lub kamienicach, pod tynkiem i wykładzinami kryją się białe kruki - elegancki dębowy parkiet, podłoga z bukowych desek lub drewniany strop. Odsłaniając je, możemy uzyskać świetny akcent stylistyczny we wnętrzu.

Jeśli brakuje nam takich dzieł sztuki, możemy posiłkować się drewnem rozbiórkowym (materiałem z budynków przeznaczonych do rozbiórki) lub okazami z pchlego targu - mowa o klasycznych, drewnianych meblach kuchennych i jadalnianych- są one świetnie przygotowane do użytku, wytrzymałe i co najważniejsze, mają duszę, której często brakuje meblom wytwarzanym hurtem.


 

Meble kuchenne na wymiar Lubin. Wybory idealne do wiejskiej kuchni

Meble kuchenne w tym stylu najlepiej prezentują się w naturalnym kolorze drewna. W takiej aranżacji sprawdzi się także biała płyta meblowa lub ta w jasnych barwach: beżach, szarościach, a nawet błękitach i zieleniach. Dwie ostatnie opcje z pewnością pokochają osoby ceniące oryginalność.

Poza podstawowym elementem - zabudową kuchenną - w rustykalnej kuchni nie może zabraknąć elementów przywodzących na myśl wiejski dom. W tym wnętrzu dobrze sprawdzi się:


 
  • wyspa kuchenna - może to być jednolity korpus lub wysepka w formie wysokiego stołu. Koniecznie z naturalnego drewna lub płyty meblowej świetnie imitującej słoje i kolor drewna,
  • drewniana ławka - ustawiona tuż pod oknem prezentuje się bardzo efektownie. To dobre miejsce na odpoczynek między poszczególnymi, często trudnymi czynnościami.

Ważnym elementem kuchni są przeszklone witryny, kredensy i proste półki, na których wyeksponujemy szkło i ceramikę. Takie zestawienie świetnie podkreśla rustykalny charakter pomieszczenia.


 

Rustykalne meble na wymiar. Producent mebli Tomar

Planując zaaranżowanie kuchni w myśl wiejskiego stylu, warto wybrać firmę specjalizującą się w produkcji mebli kuchennych z wysokiej jakości materiałów - projekty na małą skalę, realizowane przez rzemieślników cechują się długą żywotnością i wytrzymałością na uszkodzenia - to cecha bardzo pożądana u mebli kuchennych, codziennie narażonych na obicie, czy zalanie.

Powierzając wykonanie funkcjonalnej zabudowy kuchennej firmie Tomar z Lubina, możemy liczyć na szeroki wybór materiałów wysokiej jakości. Firma od lat bazuje na komponentach cenionego producenta mebli Komandor, który zasłynął szafami przesuwnymi i z czasem zaczął oferować rozwiązania do kuchni i nie tylko.


 

Projekt kuchni - zabudowa na miarę potrzeb

Zamówienie kuchni na wymiar wiąże się z wykonaniem projektu mebli przez specjalistę - zaplanowaniem układu szafek, ich ilości (jest to zależne od wymiarów pomieszczenia), funkcjonalności oraz koloru skrzydeł drzwiowych i szuflad. Na etapie konfigurowania zabudowy kuchennej konieczne jest określenie potrzeb użytkowników, aby trafnie określić, jakie rozwiązania do kuchni będą najbardziej praktyczne.